3 nápady pro zvelebení a zajištění vašeho domu a zahrady

Nikde vaše peníze nejsou a nebudou vidět tolik, jako na vašem domě a zahradě. Nejde o zbytečné estetické investice. Mluvíme spíše o zajištění vaší oázy tak, aby celá rodina byla v neustálém bezpečí. Ať už se jedná o případné ohrožení nebo o dostatek soukromí a ochranu před zvědavými pohledy sousedů, vyplatí se pořídit si následující opatření a přístroje:

Nejlepší opatření

  1. Atrapy. Pokud nejste zrovna v balíku a chcete, aby váš domov i přesto vyvolával dojem, že se jedná o nedobytný hrad, můžete si klidně dovolit investovat do atrap jednotlivých bezpečnostních zařízení. Jedná se o levnou variantu, která vyvolá zdání, že máte věci pod kontrolou.
  2. Mříže a rolety. Masivní zamřížování pozemku sice působí tak, že si kdekdo rozmyslí, jestli má pokoušet jejich sílu, nicméně také může budit dojem, že máte uvnitř opravdu cenný majetek, o který nehodláte přijít. Rolety jsou sice trochu nepraktické a je potřeba neustále odtemňovat, abyste se doma necítili jako v jeskyni, zato vás ochrání před zvědavými pohledy kolemjdoucích.
  3. Kamery. Asi nejširší paleta nástrojů, se kterými můžete v tomto směru operovat. Je možné jich pořídit více a rozmístit po celém pozemku, nebo pouze nad jednotlivé části, jako je například hlavní vchod do zahrady, vjezd do garáže nebo dveře od domu. Poskytnou vám jednoznačné ujištění, že je na vašem pozemku vše v pořádku. A pokud by nebylo, umožní vám vysledovat, kdo si dovolil na něj vstoupit. Díky digitálnímu propojení s přehrávači můžete průběžně sledovat pohyb kolem vašeho domu a zahrady.